Zakwaszony organizm

Problem z zakwaszeniem

Zakwaszenie organizmu

Gdy złe samopoczucie staje się częścią naszego życia i nic nie pomaga to każdy zaczyna szukać przyczyny. A co jeśli wyniki badań są bardzo dobre a my nadal bardzo źle się czujemy. Wtedy warto zacząć się zastanawiać nad równowagą kwasowo – zasadową

Równowaga kwasowo-zasadowa

Możemy mieć problem z zaburzeniem równowagi kwasowo – zasadowej. To jeden z takich mechanizmów, który odpowiada za regulację naszego organizmu. Jest to podstawa prowadzenia procesów życiowych i niezbędny element do prowadzenia normalnego życia.

Zachwianie równowagi kwasowo – zasadowej jeśli nie będzie leczone prowadzi do schorzeń, które mają przewlekły charakter. Większość schorzeń, w tym również przewlekłych będzie wynikało właśnie z problemów z równowagą kwasowo zasadową. Zakwaszenie pojawia się nie tylko w zaawansowanych stadiach choroby. Występuje ono również w momencie, gdy pojawiają się bóle głowy, kręgosłupa, przy zgadze, niespodziewanie może się pojawić biegunka czy też inne problemy z jelitami. Zakwaszenie dotyczyć będzie nie tylko osób starszych i chorych, ale również dzieci. Nasz organizm będzie tolerancyjny ale do czasu, sam będzie wprowadzał mechanizmy regulujące, ale nie poradzi sobie już z nadmierną ilością kwasów.

Odkwaszanie organizmu

Dr Renate Collier to twórczyni terapii, która ma służyć odkwaszaniu organizmu. W swojej pracy naukowej była w stanie udowodnić, że do zachowania zdrowia i pozbycia się dolegliwości trzeba się w dużej mierze odżywiać przez produkty zasadotwórcze oraz ograniczyć kwasotwórcze. Podkreśliła, że jeśli odczuwamy jakieś problemy ze zdrowiem to koniecznie będzie trzeba doprowadzić do zmiany stylu żywienia. Dodatkowo trzeba będzie również pamiętać, że jemy z umiarem, bez pośpiechu. Każdy posiłek należy bardzo dokładnie przeżywać i nie najadać się do syta.

Nadmiar kwasów

Spożywać należy 3 posiłki dziennie w odpowiednich godzinach, zgodnie z zegarem biologicznym. Twórca terapii wyznawała zasadę im prościej tym lepiej im bardziej naturalnie tym zdrowiej. Właśnie taka jest terapia odkwaszająca – prosta, naturalna i zdrowa. Odkwaszenie organizmu będzie dawać ogromną szansę na poprawę samopoczucia oraz pozbycie się uciążliwych schorzeń oraz dolegliwości. Dodatkowym pozytywnym efektem będzie również utrata wagi, a tym samym będzie lepszy wygląd i ogólna odnowa organizmu.

Jak odkwasić organizm?

Jeśli chcemy odkwasić organizm musimy pamiętać, że to proces, który będzie zajmował długi okres czasu i nie można oczekiwać, że od tak minie. Trzeba się mocno przyłożyć do zmiany nawyków, jeśli chcemy się lepiej poczuć.