Zakwaszony organizm

Co się dzieje z organizmem, gdy jest zakwaszony? cz II

Wątroba jak wiadomo ma duże możliwości regeneracyjne. To taki narząd, który nawet w przypadku dużego zniszczenia może dojść do pełnej sprawności, wyjątkiem będzie marskość wątroby, gdy te zmiany są już nieodwracalne. Pierwszym krokiem w walce z zakwaszeniem będzie sprawdzenie tego jak wygląda nasza dieta. Należy eliminować albo też znacząco ograniczyć takie składniki jak mięso, produkty fast food, chipsy, alkohole, nikotynę, słodycze, sól, produkty mleczne. To co jedliśmy do tej pory powinniśmy zastąpić przez warzywa, owoce oraz spożywać odpowiednią ilość wody dziennie. Dobre będzie również wybierać takie składniki, które mają mocne działanie alkalizujące tak jak wszystkie zielone warzywa, które zawsze będą się bardzo dobrze sprawdzać.

Stosuj zamienniki

Jeśli nie jesteśmy w stanie żyć bez kawy to nie trzeba z niej rezygnować. Warto sobie kupić zdrowy odpowiednik kawy. Chodzi o napoje probiotyczne, które są alternatywą dla osób uzależnionych od kofeiny, która będzie bardzo mocno wpływać na to, że z organizmu wypłukuje się magnez. Są to kawy bogate w magnez, błonnik, który tworzy w żołądku oraz jelitach cienką powłokę ochronną, która ma cenne wartościowe minerały takie jak magnez, wapń. Dodatkowo zawierają również polifenole z granatu, które korzystnie wpływają na serce, układ krążenia, hamują procesy starzenia. Jedna filiżanka takiej kawy ma tyle minerałów zasadowych co około 100 gram warzyw.

Zmiana diety

Odstresuj się!

Stres będzie wpływał na napięcie mięśni i spłyci nieco oddech. Jeśli będzie ciągły, bez przerwy na relaks spowoduje pojawienie się wielu kwaśnych substancji w organizmie. Ważne będzie więc przygotowanie czasu na odpoczynek i regulowanie oddechu. Wdech zasila w energię, a wydech to najlepszy sposób na odkwaszenie. Dla relaksu w walce z zakwaszenie może nam pomóc między innymi głębokie oddychanie przez przeponę. Ćwiczenia tego jednak nie robimy po dużym wysiłku. W pozycji leżącej albo siedzącej umieszczamy ręce na brzuchu i wykonujemy wolne oraz głębokie wdechy i wydechy naprzemiennie, kontrolujemy również pracę przepony.

Męczą nas migreny, bóle pleców czy dolegliwości jelitowe lub też ciągle jesteśmy zmęczeniu?

Warto dążyć do tego, by nasza dieta była bardziej zasadowa. Musimy wprowadzić zmiany w codziennym życiu i już po kilku dniach poczujemy różnicę. nasz organizm od razu będzie lepiej funkcjonował.