Terapia odkwaszająca

Jak przeprowadzić skuteczną terapię odkwaszającą?

Zakwaszenie organizmu

Bez względu na to, z jaką chorobą wiąże się zły stan zdrowia, z jakim się zmagamy, powinniśmy mieć świadomość tego, że nie poradzimy sobie z nim, jeśli nie zdecydujemy się na odkwaszanie organizmu. Oczywiście, z zakwaszeniem organizmu można walczyć na wiele sposobów, nie ulega jednak wątpliwości, że najlepsze rezultaty przynosi zmiana diety zwłaszcza, jeśli pojawia się w towarzystwie zmiany naszych przyzwyczajeń. Jest to nie tylko konieczne, ale i logiczne.

Jeśli to nasz dotychczasowy styl życia ponosi przynajmniej część odpowiedzialności za nasze gorsze samopoczucie i problemy ze zdrowiem, nie można wyobrazić sobie, aby zmiany miały miejsce bez wyeliminowania wspomnianych negatywnych czynników. Jeśli oczekujemy szybkich efektów, zmiany powinny być szczególnie energiczne.

Jak odkwasić organizm?

Pierwszym krokiem, na jaki należy się zdecydować, jest krytyczne spojrzenie nie tylko na to, co jemy, ale również na to, jak czujemy się już po spożyciu danej potrawy. Jeśli wydaje nam się, że jakieś jedzenie ma na nas negatywny wpływ, najlepszym rozwiązaniem wydaje się rezygnacja z niego. Co ważne, takie działanie powinno dotyczyć także tych potraw, których jedzenie sprawia nam przyjemność. Owszem, mogą być one naprawdę smaczne, nie znaczy to jednak wiele, jeśli mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Niepokoi to, że lista produktów, które zakwaszają organizm, nie jest wcale krótka.

Mówiąc o nich wskazujemy między innymi: kawę, czarną herbatę, mięso, słodycze, wędliny, sery, pieczywo oraz przetwory mleczne. Jeśli to właśnie takie produkty są najbardziej typowe dla naszego jadłospisu, wiele wskazuje na to, że mamy już problem z zakwaszeniem organizmu. Problemem mogą być też stres, alkohol oraz papierosy.

Smaczna zdrowa dieta

Odkwaszanie organizmu

Jeśli zależy nam na odkwaszaniu organizmu, musimy zdecydować się na wykluczenie z codziennej diety tych produktów, które stanowią dla niego największe zagrożenie nawet przy założeniu, że zmiana ta potrwa zaledwie przez pewien czas. Jednocześnie warto zastanowić się nad zwiększeniem liczby spożywanych warzyw, wiadomo bowiem, że są one w stanie zneutralizować nadmiar kwaśnych produktów powstających w procesie przemiany materii. Układ trawienny powinien być zresztą przedmiotem naszej codziennej troski. Nasze zdrowie jest w dużej mierze uzależnione od tego, na ile jest on sprawny i jaka jest charakterystyczna dla niego zdolność przyswajania.

Sama terapia odkwaszająca zakłada przyjmowanie określonych produktów. Na szczęście, są one nie tylko bardzo korzystne dla naszego zdrowia, ale również znacznie smaczniejsze niż mogłoby się to wydawać wielu osobom. W tym kontekście mówi się między innymi o warzywach, zwłaszcza gotowanych na parze lub w tradycyjny sposób, jednak przy założeniu, że w tym celu zostanie wykorzystana jedynie niewielka ilość wody. Dobrze jeść też ziemniaki i buraki w łupinach. Co ważne, nie ma warzyw niezdrowych, możemy więc sięgać między innymi po ogórek, pomidor i paprykę.