Terapia odkwaszająca

Terapia odkwaszająca

Zakwaszenie organizmu

Będzie to wynikać z tego jak się odżywiamy. Coraz częściej włączamy do diety produkty, które są wysoko przetworzone i będą one wpływać niekorzystnie na równowagę kwasowo zasadową i powodują liczne problemy zdrowotne. Warto sprawdzać jak powinno się unikać zakwaszenia organizmu.

Równowaga kwasowo-zasadowa organizmu

Rozwój cywilizacji doprowadził do tego, że obecnie codzienna dieta jest coraz bardziej kwasowa. Chętniej sięgamy po wysoko przetworzone produkty, które niekorzystnie działają na równowagę kwasowo zasadową w kierunku coraz to niższego poziomu pH. Poza tym, że sok żołądkowy i mocz są kwasowe powinno się mieć płyny wewnętrzne o odczynie lekko alkalicznym. Dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu najważniejsze będzie odpowiednie pH krwi, które musi być na poziomie w okolicach 7,3-7,4.

Krew posiada swój system buforowy i będzie walczyć z tym co niekorzystne i podejmie próbę realizacji nadmiaru kwasów. Jednak przeciążenie tego systemu doprowadzi do osłabienia zdolności obronnych organizmu. Po prostu gdy brakuje minerałów alkalicznych krew będzie pożyczać je z organów wewnętrznych. To sprawia, że równowaga jest zaburzona i pojawia się nadmiar kwasów.

Objawy zakwaszenia organizmu

Stan chronicznego zmęczenia, problemy z koncentracją, choroby reumatyczne, zmiany zwyrodnieniowe stawów, dna moczanowa czy też problemy z osteoporozą. To problemy zdrowotne, jakie mogą się pojawić właśnie przy zakwaszeniu, ale mało osób zdaje sobie sprawę z tego. Nadmiar kwasów gromadzić się może w naczyniach krwionośnych, zwiększają ryzyko wystąpienia udaru krwotocznego. Będzie problem z produkcją insuliny co będzie prowadzić do cukrzycy. Stwarza dobre środowisko do rozwoju komórek nowotworowych.

Równowaga kwasowo zasadowa

Odkwaszanie organizmu

Mamy już potwierdzone informacje o tym, że komórki nowotworowe rozwijają się w środowisku beztlenowym, gdzie są procesy fermentacji bez udziału tlenu. W przypadku zakwaszenia będzie można tego problemu doświadczyć i dlatego trzeba na tą kwestię zwracać uwagę i uważać na to.

Jak odkwasić organizm?

Nawet taki organizm, który jest bardzo mocno zakwaszony będzie można skutecznie doprowadzić do równowagi kwasowo zasadowej. Wystarczy zwiększyć spożywane produkty alkaliczne, które będą neutralizować ten zły wpływ kwasów. Specjaliści zalecają, by codzienny jadłospis miał około 80 procent produktów zasadowych a tylko około 20 procent produktów kwasowych. Chodzi o nabiał, mięso, cukry czy kolorowe napoje gazowane.

W diecie zasadowej nie powinno także zabraknąć wody. Z chemicznego punktu widzenia z wody skład się około 70% ludzkiego ciała. Mamy ją w kości, mięśniach, komórkach i mózgu. Dlatego właśnie nawet niewielki ubytek wody potrafi zaburzyć odpowiednie funkcjonowanie organizmu. Długotrwałe odwodnienie prowadzić będzie do osłabienia odporności, utraty sił oraz świadomości, a także do uszkodzenia organów wewnętrznych. Dalej to może również prowadzić do śmierci.