Cudowny aloes

Aloes

Pewnie wielu z nas słyszało już o dobroczynnych właściwościach aloesu.

Sok pije coraz więcej naszych rodaków. Przy najbliższej okazji coraz więcej osób sięga po butelkę z drogim sokiem, ale okazuje się, że tam tak naprawdę tego soku jest niewiele a bardzo dużo cukru, sztuczne barwniki i aromaty. W ten sposób damy się nabić w butelkę. O dobroczynnych właściwościach aloesu dla urody wiedzą już praktycznie wszyscy. Od lat mamy już na naszych półkach mydła, kremy czy płyny z aloesem do mycia, które będą odpowiadać za łagodzenie podrażnień i nawilżenie włosów i skóry. Jednak roślina ma także działanie dobroczynne dla wnętrza naszego organizmu.

 

 

Oczyszcza, przywraca równowagę, latem delikatnie schładza. Sok z aloesu to obok wody kokosowej eliksir młodości a więc miks witamin i minerałów, które działają doskonale na nasz umysł oraz nasze ciało. Podobny do żelu miąższ aloesu składać się będzie z 99% z wody, a poza nią będzie tam aż blisko 200 witamin, minerałów, dobroczynnych substancji aktywnych.

Bogactwo w butelce

Sok z aloesu zawiera witaminy B (w tym rzadką w roślinach witaminę B12), A, C i E. Jest to doskonały zestaw składników, w których znajduje się to wszystko co jest nam potrzebne dla zdrowia. Każdy kto cierpi z powodu stresu pali papierosy, źle się odżywia czy chce poprawić swoją odporność. Poza nimi znajdziemy również wapń, magnez, potas, cynk, chrom, selen, sód, żelazo co sprawia, że szklanka takiego soku codziennie spożywana będzie poprawiać stan organizmu skuteczniej niż znane i chętnie wykorzystywane suplementy diety.

Kolejnym co będzie mocno zadziwiać naukowców będzie ilość aminokwasów jaką można znaleźć w tej roślinie. Znamy ich blisko około dwudziestu a osiem z nich jest niezbędnych do funkcjonowania ludzkiego organizmu. W Aloesie znajdziemy ich aż 18. Jest to miks nienasyconych kwasów tłuszczowych, które pomogą walczyć z podwyższonym cholesterolem.

Oczyszczenie organizmu

Aloes właściwości

Korzyści z sięgania po aloes będzie można wymieniać bardzo długo. Będzie nadawał się również przy zatruciu, niestrawności. Dzięki sokowi z aloesu można przywrócić organizm do dobrej kondycji a dzięki znajdującym się tam adaptogenom walczyć będzie można skutecznie z alergią. Warto zwracać uwagę na konsystencję miąższu w tej roślinie. Podobnie jak Chia i wodorosty jest to roślina galaretowata. Oznacza to, że bogaty w minerały żel nie będzie od razu strawiony przez nasz organizm ani wchłaniany jak woda, ale będzie w przewodzie pokarmowym i będzie ściągał wszystkie toksyny, jakie znajdą się na jego drodze. Pomoże je usunąć z organizmu. To idealna wiadomość dla tych wszystkich osób, które źle się żywią i chcą skutecznie poradzić sobie z oczyszczeniem organizmu.

Aloes do picia

Obok wody kokosowej i wysokomineralizowanych wód jest to właśnie doskonała witaminowa bomba, która jest w pełni naturalna. Dlatego naukowcy są zgodni, że sportowcy czy osoby, które cierpią z powodu kaca powinny spożywać właśnie sok z aloesu. Jest to najlepsze rozwiązanie doskonałe pod warunkiem, że sięgniemy po wartościową propozycję a nie po sok, który będzie powstawał z koncentratu, ponieważ takowy nie ma żadnej wartości. Nie kupujmy również produktów na bazie sproszkowanego aloesu, ponieważ tak naprawdę jest to propozycja, która praktycznie ma zerową zawartość cennego składnika.