Cudowny aloes

Aloes

Aloes to taka roślina, która radzi sobie doskonale w miejscach, gdzie są ciężkie warunki do uprawy. między innymi tam, gdzie jest mało wody, dlatego jest określony sukulentem. Będzie wodę magazynował. Ma on wiele zalet, które wpływają na pracę naszego organizmu. Nazywany był także eliasem albo też olejem. Pochodzenie rośliny jest egzotyczne, jednak był on także przed wiekami stosowany w Polskiej medycynie.

Wykorzystywany na oparzenia, choroby płuc. Sprawdzał się również w momencie, gdy byłą epidemia gruźlicy. O jego korzystnym działaniu wiemy od czasów starożytnych. Po pewnym czasie nie był stosowany i z wielką siłą wrócił w wieku XX, gdy nagle stał się wielkim hitem. Obecnie aloes to w sumie ponad 400 różnych roślin, z tego 15 ma działanie lecznicze, dodatkowo jest to roślina, w której najważniejsze są liście, ponieważ tam mamy najwięcej cennych dla nas składników.

Właściwości aloesu

Cenne minerały

Aloes dostarcza do naszego organizmu ogromną dawkę cennych witamin. Będą to między innymi witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. gwarantujemy Wam również doskonałe, jeśli chodzi o wartości minerały, magnez, chrom, żelazo.

Dla budowy ciała – aminokwasy

Organizm wykorzystuje w sumie 22 aminokwasy i to właśnie one sprawiają, że może dobrze funkcjonować. Aloes dostarcza nam 20 aminokwasów, czasami w zależności od zbioru możę być ich więcej.

Aloes dla zdrowia

Oczyszczenie naszego organizmu

Aloes będzie wpływał mocno na sprawność pracy jelit wątroby, skóry czy nerek. To gwarantuje nam usuwanie toksyn z organizmu, ponieważ aloes je wchłonie i zostaną usunięte jelitami.

Praca układu krążenia

W aloesie znajdują się beta sitosterole, które gwarantują nam niski poziom cholesterolu, poprawiają krążenie krwi, dzięki czemu będą działać w taki sposób, że ryzyko chorób serca będzie znacznie mniejsze.

Poprawa trawienia

Sok z aloesu ma poprawiać trawienie, dlatego jest polecany osobom zmagającym się z nadwagą, które szukają sposobu na jej pokonanie.

Aloes to bardzo cenna roślina, jeśli ktoś chce sobie poradzić ze stanami zapalnymi w organizmie. Ma działanie dezynfekujące, poprawia układ odpornościowy, nerwowy, gojenie się ran. Może on być stosowany na kilka sposobów. Można przygotowywać z niego sok, koktajle z owocami albo też wykonywać sałatki po tym jak usunie się kolce.